Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pokud jsi kuřák, vegan, gay, nebo lumírovec, nečti tento článek

19. 09. 2016 9:42:33
Jsem mírumilovný a tolerantní. Jsem moderní člověk, který si uvědomuje, že bez ostatních by to nešlo. Proto mám rád lidi. Všechny... skoro všechny...

Jediný kdo mě štve jsou kuřáci. Ti jsou strašně neohleduplní. Občas mi připadá, že smrdí ostatním naschvál. Jen co se někde vytvoří hlouček, hned se najde nějaký fištula, který si zapálí žváro, aby ostatním zkazil den. Fouká nám to přímo pod nos, je mu jedno, že máte s sebou děcko, nebo babičku, co je slabá na plíce. Ani doma to není lepší, člověk nemůže v létě ani pořádně větrat, protože toho hned má plný byt a do toho ten hnusný tuberácký kašel, chrchlání, prostě hnus. Tak snad jen kuřáky bych zakázal. Jinak ostatní jsou v pohodě. Snad jen...

Ještě lidi co chovají psy. Zvířata mám rád, samozřejmě, lidé s nimi žijí od nepaměti, takže chápu, když si někde na vesnici někdo pořídí třeba slepici, nebo králíka. Ale ten to nemá v bytě! Když bydlíte ve městě a chcete zvíře, proboha, kupte si akvárko a rybičku. Ta nesmrdí, nedělá hluk ani bordel. Nechápu vyslovenou tupost některých lidí, že si do bytu zavřou nějakou šelmu, třeba psa, nebo kočku. To bych zakázal. Upřímně se divím, že na to ještě není nějaká regule. Kočky serou kam se jim zachce, smrdí pak po nich celý panelák. Pes celé dny proštěká a nakonec ještě zakousne děcko těch idiotů, co si ho pořídili. Pes je šelma. A je jedno jestli je to malý ořech, nebo nějaké tele. A pak si ještě všichni kupte nějaké to bojové plemeno, aby vás zadávilo všechny. Chápu, když má někdo psa, aby mu hlídal třeba autobazar, ale ten je venku v kleci, přesně tam kde má být. Ale chytří lidé chápou jak to je. A ti jsou v pohodě. Ovšem až na ty, kteří...

Děcka. To je mor. Já chápu že každý potřebuje v rozumného člověka nejdřív vyrůst, ale nemusí tím za každou cenu srát ostatní. Obzvláště v dnešní době jsou děcka strašně hlučné a nevychované. Když jsem byl malý, šel jsem ráno přímo do školy, po družině přímo domů a tam jsem seděl za psacím stolem a vypracovával úkoly. Pak jsem se podíval maximálně na Magion a šel jsem spát. Když jsme šli ven, tak jsme neběhali, nekřičeli, většinou pomáhali starším lidem s taškou nebo přes cestu, nebo v tichosti sbírali šípky či kaštany. Dnešní děcka vás ani nepozdraví. Jen vás prostě srazí na chodník, vysmějí se vám a utíkají pryč. A jejich rodiče nejsou o moc lepší. Když poprosíte na koupališti nějakou šílenou biomatku, aby zacpala tomu svému parchantovi reprák, nebo si odvezla ten kočár někam do prdele, div vám oči nevydrápe.

A to je všechno. Jinak ostatní jsou v pohodě. Snad jen ještě cyklisté, to je asi od slova fašisté. Nevím, ale chovají se hrozně. Mají cyklostezky všude kam se podíváš a stejně jezdí po silnicích, jako by jim to patřilo. Mají na sobě takové ty hrozné upnuté úbory, jedou vedle sebe a ještě si povídají. Vždycky mám chuť je přejet, zařadit zpátečku a přejet je ještě jednou. To by je naučilo. Když už se chtějí za každou cenu huntovat, ať si koupí rotoped a neotravují tím slušné řidiče. Magoři.

Občas ještě ženské. Vezměte si, dřív to nemohlo ani volit, ani mluvit na veřejnosti a fungovalo to. Nemám nic proti ženským obecně, ať si klidně jdou ven, když je doma uklizeno, uvařeno a manžel jí to dovolí, ale aby někde postávala a moralizovala, nadávala na chlapy... chápu feministky, že vypadají jinak než ostatní a potřebují to nějak kompenzovat, ale ať si tedy koupí kotel na uhlí a chopí se lopaty. No ne?

A vegani. Ti jsou úplně mimo mísu. Když chceš žrát trávu, tak ji žer, ale drž o tom hubu. Já ti taky neříkám co žeru a co ne a už vůbec ti nenutím své žrádlo. Přísahám, ještě jednou o tom cekneš a jdeš z přátel, bezesrandy.

A pak ještě gayové. Já vím že se to říká, že už se jako monstra narodili, ale kdoví jak to je. Nechce se mi o tom ani přemýšlet. Ale vždycky když je vidím někde v parku, jak se k sobě mají, chápete, jako chlap s chlapem, tak se mi chce blít. Co z nich bude společnost mít? Akorát tak po náladě. Zakázal bych to. Ať se schází tajně někde ve sklepě. Není to od Boha, to ať mi nikdo nevykládá.

A strašně mě serou ještě důchodci. Já nevím kdo to vymyslel. Furt se cpou prachy do zdravotnictví a oni se dožívají většího a většího věku a není z nich žádný užitek. Jsou schopní se akorát tak courat od Kauflandu ke Kauflandu, zdržují ostatní a ještě si myslí, že je pustíte sednout v tramvaji. To tak. Mají sedět doma na gauči a dívat se na televizi. Když mají dost energie, aby šli o půl šesté odpoledne zamknout hlavní vchod do baráku, mají i dost energie, aby těch pět zastávek vydrželi stát. Dřív sfoukli padesát svíček a už jim smrt klepala na rameno. A mělo to svou logiku, když se nad tím zamyslíte.

O cigánech, to se tady nebudu vůbec vyjadřovat.

Bezdéčka, to bych rovnou vyvážel někam do jámy. Ale abyste neřekli, tak i ty arogantní pracháče, co si myslí, že si můžou všechno koupit. Jako, já chápu že sis koupil naleštěnou káru a platíš si nějakou blonďatou couru, aby ti skákala po klíně, ale koho to proboha zajímá. Kup si nějaký tlumič na výfuk a nechej si změřit tlak, blbečku. Sereš mě, ani nevíš jak.

A pak mě ještě serou sluníčkáři a havloidi. To je ostuda národa. Pravdoláskaři zasraní. Ale ti konvičkovci nejsou o moc lepší, náckové. A s tím islámem jděte taky do prdele. Kdo to tady chce? Nikdo. Přesně tak. Obecně, zakázal bych všechna náboženství, křesťanstvím počínaje. To je tak proti přírodě! Akorát tak vybrat prachy a konfiskovat majetky a pak ti stejně řeknou, že půjdeš tak leda do pekla. To samé politika, to je jedna pakáž, akorát si nahrabat. Nemám rád komunisty, ale ruku na srdce, za koho bylo na světě nejlíp?

A pak mě taky sere příroda. Žijeme v jednadvacátém století, tak k čemu nám jsou proboha pavouci, ptáci a stromy? Akorát je z toho bordel, nic víc. To bylo aktuální dřív, ale dnes tady vládne člověk, to by si měla příroda uvědomit.

A pak mi pijí krev ještě alkoholici, zemanovci, hnědoocí lidé, baťůžkáři, turisté, domorodci, abstinenti, nekuřáci, pseudohumanisté, ruchovci i lumírovci, chytači pokémonů, pokémoni, chovatelé klokanů, žongléři a artisté, opěrní zpěváci, ti jsou strašně arogantní, blogeři, novináři obecně, diváci televizních pořadů, lidé co nosí vyžehlené oblečení, uživatelé drog, uživatelé iphonů, adolescenti, kriminální živlové, taxikáři, bezdětné páry, zamilované páry, páry, lidé co žerou něco na co mám chuť v okamžiku, kdy to nemůžu žrát taky, lidé co jsou mlčenliví, lidé co moc melou pantem... a pokud jsem na tebe zapomněl, tak mě sereš taky a to tak moc, že jsem tě sem nenapsal.

Ale jinak mám rád lidi. Svět. Život.

Autor: Jan Sviták | pondělí 19.9.2016 9:42 | karma článku: 31.30 | přečteno: 1454x

Další články blogera

Jan Sviták

Rodič - člověk smířeně pozorující, jak se mu mrzačí dítě

Ve významu by se dalo říct, že je to rodící jedinec. Člověk, kterému se z rodidel dere nový člověk. Je to genderově korektní?

1.9.2017 v 8:18 | Karma článku: 23.15 | Přečteno: 1226 | Diskuse

Jan Sviták

Hubněte s Nutellou

Ano, čtete správně. Nový hubnoucí program vytvořený týmem světových odborníků na zdravý životní styl, vyvinutý ve spolupráci s vrcholovými sportovci, můžete hodit do koše, už ho nebudete potřebovat.

22.6.2017 v 11:10 | Karma článku: 15.87 | Přečteno: 539 | Diskuse

Jan Sviták

Volte Miloše Zemana

"Její Veličensto královna Alžběta II. udělí audienci prezidentu republiky a jeho manželce." Napsal dnes hradní mluvčí na twitter. Proto jsem si přečetl články na toto téma. Proto jsem si přečetl i diskuze pod nimi.

12.6.2017 v 20:26 | Karma článku: 42.31 | Přečteno: 5682 | Diskuse

Jan Sviták

Nejlepší věci jsou zadarmo

Pokud máte rádi původní českou literaturu a zajímají vás stálice literárního nebe, nebo nově explodující materiál, sáhněte po časáku s názvem Partonyma. A pokud literaturu nemusíte, nevadí, určitě něco dávají v telce.

27.5.2017 v 11:35 | Karma článku: 6.78 | Přečteno: 644 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb Kavárníkovy klavírní ňamky…

Už je to drahně let, ale přesto si živě pamatuji, jak mě iritoval název cukrárny ŇAMŇAM. Byla na Kladně už za první republiky a pro cuc na kládě si do ní chodil i můj táta. A vždycky to byla prostě CUKRÁRNA a žádné ňamňam, ale...

20.11.2017 v 4:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Povinná praxe je pro studenty zátěž. Nemám čas ani na osobní život, říká studentka

Během svého studia musí vysokoškolští studenti některých oborů absolvovat neplacenou školní praxi. Ta je ale časově náročná, a studenti si tak často nemohou dovolit vlastní zaměstnání nebo nestíhají plnit školní povinnosti.

20.11.2017 v 0:07 | Karma článku: 3.48 | Přečteno: 218 | Diskuse

Zuzana Palečková

Katolička ze mě už asi nebude

Asi mám hodně zkreslené představy o úloze katolické církve ve společnosti. Co se zdálo jako slibná budoucnost za pana arcibiskupa Tomáška se teď ztrácí v nedohlednu. Církev svoji budoucnost holt vidí někde úplně jinde...

19.11.2017 v 21:51 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 402 | Diskuse

Sylva Heidlerová

Voli, voli, voliči a okrskoví komi, komi, komici

Že ve volebních místnostech dochází k pochybením, manipulacím a dokonce k podvodům o tom žádná? Kdo za to odpovídá a kdo za to platí?

19.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 20.71 | Přečteno: 520 | Diskuse

Libor Popovský

„Alláhu Akbar“: Islámský bojový pokřik

"Zvolání ́Alláhu Akbar ́ je v poslední době neoddělitelně spojováno s terorismem. Toto zvolání nám však ve skutečnosti především říká, že "Alláh je větší" než kterýkoliv jiný bůh.

19.11.2017 v 20:25 | Karma článku: 22.33 | Přečteno: 472 | Diskuse
Počet článků 122 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1725

Jan Sviták je dekadentní romantik, teoretický horolezec a příležitostný šašek. Jeho cílem je najít sám sebe a naučit se sebelásce (i na psychické úrovni). Psaní příběhů je jeho životní vášní. Píše pro dospělé, kteří touží být dětmi a pro děti, které touží být dospělými. Živí se převážně potravinami z velkých obchodních řetězců. Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.